Hlavní stránka

Tipy na výlety

Nudit se u nás rozhodně nebudete. Avionika se stane Vaším skvělým výchozím bodem při letním i zimním pobytu v Krušných horách.

Letní sezóna v Krušných horách

Krušné hory patří mezi nejdelší pohoří ČR, jejich hřeben měří přes sto kilometrů. Naprostá většina míst je perfektně přístupná na kole. Z vrcholu Klínovce (využijte lanové dráhy) jsou pro Vás připraveny nové cyklotrasy různých délek a obtížností, a tak můžete bez problémů projet Krušné hory na kole.

Nejvyšší Bungee Jumping v ČR a Kieneova houpačka – pro mladé a aktivní či sportovní rodiny doporučujeme seskok z 62m nad řekou Hačka u Chomutova. Adrenalinový zážitek se provozuje od dubna do října. Xtreme Sports Vám ručí za tradici, nejvyšší jump v ČR, bezpečnost, adrenalin. Samozřejmostí je profesionalita. Objednávka seskoků na +420 607 232 070.

Milovníkům pěší turistiky doporučujeme navštívit nejvyšší horu Krušných hor Klínovec ve výšce 1 244 m n.m. a rozhlednu na nejvyšší hoře Saska Fichtelberg – 1 214 m n.m. Víte, že tyto dva vrcholy v budoucnu možná propojí lanová dráha? Využít můžete také služby Sportcentra Klínovec, kde je možné zapůjčit si sportovní vybavení.

Dalším lákadlem k návštěvě je romantický vrchol Meluzína, naučná stezka Božídarské rašeliniště, dětská stezka Ježíškova cesta, Blatenská rozhledna s Vlčími jámami, Měděnecké Sfingy, Jelení vrch u vodní nádrže Přísečnice a větrné elektrárny.

Krušné hory jsou ideálním místem pro milovníky sběru hub a lesních plodů.

V opravdu letních dnech Vás osvěží přírodní koupaliště v Perštejně, venkovní aquapark v Klášterci nad Ohří, ale hlavně Kamencové jezero v Chomutově, kde se rozhodně nebude nudit.

Sportcentrum Klínovec je vzdálené od penzionu 6 km a v létě provozuje půjčovnu kol a terénních koloběžek.

Vyjížďky na koních v nedalekém areálu Ranče Oáza provozuje farma s hospodářskými zvířaty. Pro milovníky lovu možnost odstřelu jelenů, daňků a muflonů.

Bikepark Klínovec – zdejší trať splňuje přísná evropská i světová měřítka a je výzvou pro všechny, kteří to na kole z kopce dolů umějí. Na tuzemské poměry je poměrně dlouhá a velmi prudká. Vzhledem k délce trati 2 665 m čeká na jezdce převýšení 470 m, jedná se tedy o velmi rychlý sjezd. Start je na horní stanici lanovky ve výšce 1 230 m n.m., jen 14 výškových metrů pod vrcholem Klínovce. Velmi technicky náročná trať vede převážně po sjezdovce jižního svahu a po lesních cestách.

Zimní sezóna v Krušných horách

Ski areál Klínovec (6 km od Avioniky) – oblíbené lyžařské středisko v nadmořské výšce 1 244 m n.m., 8 vleků, šest kilometrů sjezdovek všech obtížností, technické zasněžování, dětský skipark, snowboard park, snow tube, půjčovny, servisy, občerstvení – to vše Vám zaručí ideální lyžování v Krušných horách.

Boží Dar vzdálený 10 km od penzionu – rušné lyžařské rekreační středisko s hraničním přechodem. Najdete zde známý dětský areál NOVAKO, dále se můžete zúčastnit výuky adrenalinového snowkitingu a hlavně projet bezpočet běžeckých stop v čele s Bauerovými okruhy.

Lyžařský areál Fichtelberg (11 km od penzionu Avionika) – oblíbené německé středisko, sjezdovky všech náročností.

Nový Klínovec – je zde v provozu moderní čtyřsedačková lanovka, která přepraví zhruba 2400 osob za hodinu a její nástupiště slouží jako centrum areálu, ke kterému jsou prodlouženy sjezdovky Pařezovka a U Zabitýho. Tyto sjezdovky tak dosáhly zhruba dvojnásobné délky.